​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Office_365_logo2.pngmykoob.png ​​​​​​​​​​  EN LV 
  Nod​arbību saraksts

Skip Navigation LinksGrāmatvedība

​​​​​Grāmatvedība

​Absolvents, kas ieguvis grāmatveža kvalifikāciju, pēc profesionālo priekšmetu apguves prot organizēt un vadīt

gramatvedis1.JPG​uzņēmuma ​grāmatvedības darbu, kārtot grāmatvedības uzskaiti un finansu darījumus, sastādīt un noformēt lietvedības dokumentus, plānot un analizēt uzņēmum​a darbību. Absolvents spēj patstāvīgi savākt un apstrādāt ekonomisko un grāmatvedības informāciju un sagatavot to vadības grāmatvedības lēmumu pieņemšanai, izmantojot šajā procesā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (datorgrāmatvedības programmas).​

Kvalifikācija:  grāmatvedis
Profesionālais kvalifikācijas līmenis: trešais
Mācību ilgums: 4 gadi
Izglītības ieguves forma: klātiene
Izglītības dokuments, ko saņem: diploms par profesionālo vidējo izglītību

Profesionālie mācību priekšmeti

1.kursa emuārs​
2.kursa emuārs​
3.kursa emuārs (drīzumā)
​4.kursa emuārs (drīzumā)

Absolvents Kaspars Ādams

Kaspara dzimtā puse ir vieta, kur Lietuva visdziļāk ienāk Latvijā, Neretas novada Mazzalvē. Savai dzimtajai pusei un latviskajai dzīvesziņai mūsu absolvents vienmēr palicis uzticīgs. Varam lepoties, ka Kaspars Ādams kļuvis par Latvijā pazīstamu uzņēmēju, no 2010. gada Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija komerciālo izsoļu organizēšanu nodeva Kaspara Ādama un viņa kolēģa rokās. Tika nodibināts uzņēmums "Baltic Beet cattle auctions" jeb " Liellopu izsoļu nams". 

Pirmā skola bija Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, tur pabeigtas 9 klases, iegūta pamatskolas izglītība. Pēc tam sekoja mācības un studijas Jēkabpils Agrobiznesa koledžā, PVIN apgūstot Grāmatvedības programmu un Koledžas Studiju daļā, iegūstot 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību programmā “Komercdarbība”. Kaspars , esot koledžas audzēknis, kursabiedru un skolotāju, pasniedzēju simpātijas ieguva ar savu darbīgumu, labestību, lielisko humora izjūtu. Kaspars Ādams uzskata, ka uzņēmēja gaitās viņam ļoti noder Jēkabpils Agrobiznesa koledžā iegūtā izglītība. 

Angļu valodas zināšanas tika papildinātas, gadu strādājot kādā Anglijas fermā. Bakalaura grādu Kaspars ieguvis Latvijas Lauksaimniecības universtātes Ekonomikas fakultātē. 

Lopu izsoles Kasparu ieinteresējušas jau bērnībā, kad vecāki viņu paņēma līdzi uz šādiem pasākumiem Vācijā. Ādami turp brauca, lai iegādātos vaislas materiālu ganāmpulkam. Gaļas liellopu tirgus Latvijā vēl tikai veidojās. Latvijā gaļas liellopu audzēšana tikmēr kļuva arvien populārāka. Zemniekiem daudz izdevīgāk tos ir pārdot nobarošanai uz ārzemēm, kur ir pavisam cits tirgus un pieprasījums. Taču izsoles visā Baltijā joprojām neviens nerīkoja. Kaspars vērtē: «Ļoti vienkārši - braukā pa sētām uzpircēji, piedāvā tev cenu vai liek sludinājumus vietējās avīzēs. Saimnieks apzvana četrus uzpircējus, parasti tie ir ārzemnieki, cena varbūt mainās tikai par pieciem centiem kilogramā. Bet uzpircēji savā starpā ir sarunājuši: turam latiņu tādu. Kā es saku, bija neatklātais kartelis. Tu nevari būt noteicējs savā zemē. Galvenais dzinējspēks izsoļu nama radīšanā bija nozares niknums.” Ļoti saniknoja, ka saimnieki, tādi kā mani vecāki, cītīgi cīnās par labāku vaislas materiālu, kas maksā dārgi, bet atbrauc uzpircējs un pasaka: “Es tev maksāju tik!» stāsta Kaspars. Palikt dzimtajā pusē dēlu motivēja vecāki, bet zemapziņā pats saistīja dzīvi ar Latviju, tēva saimniecību un laukiem. Savulaik nopirkuši trīs bijušās kolhoza fermas, Kasparam iedeva vienu no tām. 2009.gadā viņš nodibināja savu zemnieku saimniecību, arī tagad Ādamam junioram ir ferma ar liellopiem, top uzņēmuma administratīvās ēkas, vēl viena novietne izsoles namam un tiek labiekārta apkārtne. 

Kaspara sieva Kristīne, Rīgas meitene, kopš Kaspars viņu te uzaicināja ciemos, ir iemīlējusi lauksaimniecību.” Satiekot Kasparu, es arī atradu savu sirdslietu,” viņa saka. Atstājusi ķīmiķes profesiju pagātnē, Kristīne studē zootehniku nu jau Lauksaimniecības universitātes maģistrantūrā. Ir Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācijas darbiniece, visā valstī vērtē liellopus, lai to saimnieki varētu saņemt ES subsīdijas. Kaspars tagad kļuvis arī par darba devēju sava novada cilvēkiem. Vēlēšanos dzīvot savā dzimtajā pusē, esot īstam tās saimniekam, stiprina viņa sieva Kristīne un jaunās ģimenes atvase- dēls Kārlis- un, protams,- veiksme izvēlētajā darbā. 

Materiālus no Kaspara Ādama stāstījuma un plašsaziņas līdzekļiem apkopoja Kaspara bijusī audzinātāja Skaidra Putniņa​​​​​