​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Office_365_logo2.pngmykoob.png ​​​​​​​​​​  EN LV 
  Nod​arbību saraksts

Skip Navigation Linksdatorsistemas

​​​​Datorsistēmas

Datorsistēmu tehniķis strādā organizācijās vai pie individuāliem datorlietotājiem, kur sniedz konsultācijas darbā ar

2016 04 16 it prof skolina (6).JPGdatortehniku, programmatūru un biroja tehniku, uzstāda, konfigurē un modernizē datortehniku, vienkāršus datortīklus un programmatūru, novērš kļūmes to darbībā. Brīvi pārvalda biroja lietojumprogrammas dokumentu, aprēķinu tabulu, prezencāciju sagatavošanai, un datorlietotāja darba procesu automatizēšanai, sagatavo un uztur vienkāršas datu bāzes un interneta mājas lapas. Var strādāt patstāvīgi vai darba grupā.​

Kvalifikācija:  datorsistēmu tehniķis
Profesionālais kvalifikācijas līmenis: trešais
Mācību ilgums: 4 gadi
Izglītības ieguves forma: klātiene
Izglītības dokuments, ko saņem: diploms par profesionālo vidējo izglītību​​

Profesionālie mācību priekšmeti 

1.kursa emuārs​
2.kursa emuārs
3.kursa emuārs
4.kursa emuārs (drīzumā)​

Absolvente Anita Dzenuškadzenuska anita.jpg

Patreizējā darba vieta ir Jēkabpilī, Krustpils novada pašvaldībā. Ieņemamais amats Datortīklu un IS administratore. Pēc koledžas absolvēšanas sāku strādāt Rīgā uzņēmuma SIA „FiKS” par finanšu uzskaites sistēmas konsultantu, testētāju un veicu programmēšanas darbus, konsultēju klientus arī datoru un datortīklu jautājumos. Bija vēlme atgriezties Jēkabpilī un tāpēc sekoju līdzi darba piedāvājumiem. Kad ieraudzīju, ka tiek meklēts datortīklu un IS administrators, nolēmu pieteikties šim amatam. Veiksmīgi izturēju darba pārrunas un uzsāku darbu Jēkabpilī. 

Jēkabpils Agrobiznesa koledžā tika pavadīti 6 gadi, jo pēc profesionālās vidējās programmas absolvēšanas nolēmu iegūt arī augstāko izglītību.  Šo gadu laikā iemācījos nepieciešamo, lai veiksmīgi varētu pieteikt sevi darba tirgum. Daudziem šķiet neraksturīgi, ka meitene ir „datoriķis”, bet redzot, ka visus darbus izdara tik pat labi kā puiši, un pat nedaudz ātrāk, tad ir patīkami priecīgi un pateicīgi par paveikto darbu. J Profesijā dzimums nav noteicošai, noteicošā ir vēlme apgūt jaunas lietas un ar tām strādāt, pierādot sev un citiem, ka to var paveikt jebkurš.

Iesaku izvēlēties profesiju, kura saista pašu jaunieti. Izvēloties profesiju un to apgūstot vienmēr būs kāda aizķeršanās un liksies, ka no tā visa nav saprašanas, bet tādēļ jau grūtības tiek radītas, lai tās varētu pārvarēt. Ikvienam vajag nospraust savu mērķi un uz to doties.