​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Office_365_logo2.pngmykoob.png ​​​​​​​​​​  EN LV 
  Nod​arbību saraksts

Skip Navigation Linksdatortiklu-un-datorsistemu-administresana

​​​Datorsistēmu un datortīklu administrēšana

​​Datorsistēmu un datortīklu administrators​ nodarbojas ar datora sistēmu un tīklu uzturēšanu tehniskā kārtībā, bojājumu 2016 01 28 koledzu diena (12).JPGnovēršanu, lietotāju problēmu risināšanu un šo ​procesu administrēšanu jeb vadīšanu. Uzstāda un konfigurē datortehniku un programmatūru​​

Kvalifikācija:  datortīklu administrators​
Studiju ilgums: 2 gadi​ (2.5 gadi nepilna laika)
Izglītības ieguves forma: klātiene​​, nepilns laiks

Studiju kursi​


​Absolvents Varis Prunte

prunte varis.jpg

Šobrīd strādāju SIA​ Rīgas Ūdens par Informātikas/elektronikas tehniķi. Pēc koledžas absolvēšanas sāku strādāt Cesvaines novada domē par datortehnikas un datortīklu administratoru, tad pārcēlos uz Rīgu.

Studijas koledžā bija ļoti labas un izglītojošas. Patika praktiskās nodarbības un lektori. Katram lektoram bija savas prasības, bet tas viss bija tikai tāpēc, lai studentam sniegtu vairāk zināšanu. Sanāca daudz sportot un izcīnīt augstus panākums koledžas komandā. Tāpēc tika kavētas arī profesijai svarīgas lekcijas, kas atspoguļojās rezultātos un vērtējumos. Šobrīd strādājot saprotu, kāpēc koledžas lektori ir tik prasīgi, jo viņi atbildīgi mūs sagatavo darbam. Sākt darbu bija ļoti vienkārši, jo bija iegūtas labas zināšanas. Tāpēc, liels paldies lektoriem par ieguldīto darbu un iedotajām zināšanām.

Esmu nolēmis turpināt studijas RTU Profesionālā bakalaura programmā.​

Nākošajiem studentiem novēlu nopietni pārdomāt ko dzīvē vēlas darīt un kas patīk. Iesaku neiet mācīties par lietām, kas nav saistošas un patīkamas, labāk gadu izlaist pārdomām. Novēlu veiksmi jaunajiem studentiem un topošajiem IT kolēģiem.​


Absolvents Emīls Briedis

​Mācību gaitas Jēkabpils Agrobiznesa koledžā uzsāku pēc pamatskolas absolvēšanas 2007.gadā. Mēģināju iestāties vidējās profesionālās izglītības nodaļas datorsistēmu tehniķos. Potenciālo audzēkņu skaits bija liels, tā kā sekmes pamatskolā nebija teicamas, paliku rezervistos. Pēc pārrunām ar Koledžas vadību un kursa audzinātāju Annu Aleksejevu man tika dota iespēja sevi pierādīt un tiku uzņemts. 

​Tā kā datortehnika man šķita interesanta, mācības profesionālajos priekšmetos mani ļoti aizrāva. Iemācījos un nostiprināju jaunas un jau zināmas iemaņas un tiku mudināts un virzīts iemācīties vairāk, ​kā tas tika piedāvāts nodarbībās. Absolvējot datorsistēmu tehniķa izglītības programmu, izvēle krita par labu palikt koledžā un uzsākt studijas. ​​

2011.gadā uzsāku studijas koledžas augstākās izglītības programmā Datorsistēmu un datortīklu administartors. Pasniedzēji jau bija pazīstami un jutos koledžā kā otrās mājās. Pateicoties stingrajiem pasniedzējiem, tika iemācīta precizitāte, kas šodien darbā ir noderīga. Tai pat laikā stingrie koledžas pasniedzēji ir ļoti pretimnākoši un kopīgiem spēkiem var paveikt arī šķietami neiespējamo. 

Absolvējot koledžu un iegūstot profesiju Datorsistēmu un datortīklu administrators, nolēmu izmēģināt savas spējas darba tirgū. 2014.gada rudenī sāku savas darba gaitas, kur tās saistīju ar norēķinu, kases, tirdzniecības, noliktavu sistēmām. Pēc deviņiem nostrādātiem mēnešiem sapratu, ka ar šo darbu negribu savas profesionālās izaugsmes apstādināt un kandidēju uz vairākām citām vakancēm, no kurām mani vēlējās pieņemt trīs. Izvēle krita par labu valsts organizācijai Valsts reģionālās attīstības aģentūrai. Darbu aģentūrā uzsāku pie jauna apjomīga projekta ieviešanas. VRAA strādāju jau vairāk kā divus gadus, sākumā Sistēmu administratora amatā un tagad Datortīklu administratora amatā. Divu nostrādāto gadu laikā esmu apguvis un ieguvis četrus sertifikātus, divus Vācu kompānijas Secunet un divus Oracle sertifikātus. Koledža man deva lielisku atspēriena punktu sniedzot iespēju iegūt pakāpeniski zināšanas un profesiju līmeņus, par ko esmu ļoti pateicīgs!